Sağlık Lojistiği

Ambulans ve itfaiye gibi araçların trafikte geçiş önceliğinin olmasının önemli bir sebebi vardır. Her ikisi de hayat kurtarmak amacıyla yol alırlar. Saniyelerin dahi önemli olduğu anlarda varış noktasına hızlı bir şekilde ulaşmaları son derece kritiktir. Ambulanslar hayati tehlikesi bulunan bir hastayı olay mahallinden alıp hastaneye yetiştirirken, hastanede olabilecek bir ekipman ya da malzeme eksikliği tüm bu çabayı boşa çıkarabilir.

Çapa Medikal, 35 yılı bulan geçmişinde sağlık sektörünün bu kritik seviyedeki öneminin bilincinde olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hastanelere teslimatını gerçekleştirdiğimiz medikal sarf malzemeleri, kimi zaman rutin günlük işlerin tamamlanmasını sağlarken kimi zamansa ambulans örneğinde olduğu gibi hayat kurtaran yardımcı ekipman rolünü üstlenmektedir.

Ameliyat kontrol ve hasta hazırlama ürünlerinden cerrah hijyen ürünlerine, enjektörlerden kan tahlil ürünlerine, mobil sağlık ürünlerinden tıbbi jellere kadar yüzlerce çeşide sahip medikal sarf malzemeleri; kuşkusuz sağlık sektörünün görünmeyen kahramanları arasında yer alıyor.

Çapa Medikal, bu kritik sektörde hastaneler başta olmak üzere sağlık işletmelerinin medikal sarf malzemeleri ihtiyaçlarını hızlı ve zamanında teslim etmek için yıllar boyu edindiği deneyimi kullanıyor. Her biri ayrı uzmanlık isteyen ürün grupları için kendi özel eğitim sürecini geliştiren şirketimiz, 30’un üzerindeki markanın 3000’e yakın ürününü İstanbul’un iki yakasındaki, toplam 10 bin metrekarelik depolarından kullanılacağı sağlık merkezlerine ulaştırıyor.

Geniş araç parkı ile İstanbul içinde 24 saat, İstanbul dışında ise 48 saatte teslimat hizmeti sunan Çapa Medikal; sahip olduğu uluslararası geçerliliğe sahip kalite sertifikaları ve sağlık sektörüne özel deneyimiyle lojistik hizmet sunan diğer kurumlardan farklılaşıyor.

Çapa Medikal, ürünleri yalnızca taşıyan değil, tanıyan uzman ekipleriyle Türkiye sağlık sektörünün önemli paydaşlarından biri olarak geleceğimizin güvence altına alınmasına yardımcı oluyor.